Семінар з гендерної політики

2014-02-19

/Files/images/P2192742.JPG

19 лютого в читальній залі Марківської центральної бібліотеки пройшов семінар з гендерних питань для безробітних.

Ґендерна дискримінація жінок і чоловіків в Україні залишила на початку третього тисячоліття нашій країні низку проблем: демографічну кризу, зменшення тривалості життя (особливо чоловіків), торгівлю людьми, насильство в сім’ї та насильство в суспільстві взагалі, ґендерний дисбаланс в сільській місцевості за рахунок активного відпливу жінок з села (так званий «мовчазний жіночий бунт» внаслідок потрійного тягаря на плечах сільських жінок, тривалість робочого дня яких становить 16 годин) та інші. Домашнє насильство є найтяжчим видом саме ґендерного насильства.

Гендерна рівність стала гостро хвилювати громадян України порівняно недавно. Принцип гендерної рівності закріплений в Конституції України. Статті 3, 21, 23, 24 Конституції закріплюють рівність чоловіків та жінок в усіх сферах життя. Окрім цього Україною ратифікована ціла низка міжнародних документів, зокрема базова з цих питань – Конвенція про лiквiдацiю всіх форм дискримінації щодо жінок.

Наскільки ці нормативні акти вплинули на розвиток гендерної рівності в нашій країні? Чи допомогло законодавче закріплення гендерної рівності жінкам добитися реального рівноправ’я? Про це вела мову провідний бібліограф Марківської ЦБС Клименко Наталія. Зокрема вона зупинилася на тому, що найбільш відчутна гендерна нерівність у декількох сферах – праці та зайнятості, в сфері політики, у сімейному та повсякденному житті. По закінченню лекції були роздані рекламні листівки про послуги бібліотеки та проведені індивідуальні тренінги по використанню комп’ютерної техніки.

/Files/images/P2192742.JPG