Гіркий полин Чорнобиля

2014-04-23

/Files/images/chornobl_2014/P4232928.JPG

У ніч з 25 на 26 квітня 1986 року о 1 год. 23 хв. 40 с, коли всі спали безтурботним сном, над четвертим реактором Чорнобиль­ської атомної електростанції несподівано розірвало нічну темряву велетенське полум'я. Почався новий відлік українського часу. Болісний. Гіркий. Печальний...

У ці дні ми привертаємо увагу як української, так і світової громадськості до 28 річниці Чорнобильської трагедії , до людей, які зазнали і продовжують зазнавати дії радіації, — наших співвітчизників і жителів інших держав. Серед них і ті, хто захистив світ від страшної біди ці­ною свого здоров'я, а інколи й життя. На ліквідацію наслідків Чорнобильської аварії було направлено 142 жителя Марківського району. Серед них і гість центральної бібліотеки Крупка Олексій Миколайович, який був запрошений на урок мужності для учнів аграрного ліцею - «Гіркий полин Чорнобиля». Ведучі уроку – провідний бібліограф ЦБ Клименко Наталія та завідуюча народним музеєм історії Марківського району Бабенко Вікторія розповіли про події перших трагічних годин, про героїв – пожежників. Присутні подивилися відеоролик «Вертоліт» та послухали розповідь Олексія Крупки.

/Files/images/chornobl_2014/P4232916.JPG

Проходять роки після аварії на ЧАЕС. А біль не вщухає, тривога не покидає людей, пов'язаних зі скорбот­ним часом ядерного апокаліпсису. Чорнобильська біда надовго залишиться в нашій пам'яті. Ще довго ми будемо відчувати на собі її наслідки, ще довго чутимемо її дзвони. Вони лунатимуть за тими, кого вже немає, кого не стане завтра, хто заплатив за чиюсь помилку своїм здоров'ям, життям.

/Files/images/chornobl_2014/P4232924.JPG

Доземно схиляємося в подяці перед ліквідаторами цієї страш­ної аварії. Перед живими. Перед пам'яттю до часу померлих від радіаційного смерчу.