Нарада «Функціонування бібліотек Марківської ЦБС в сучасних умовах»:

2014-04-30

Нарада «Функціонування бібліотек Марківської ЦБС в сучасних умовах»:

На нараді бібліотечних працівників Марківської ЦБС 30 квітня були присутні голова Марківської районної державної адміністрації Чернік Віктор Олександрович та начальник відділу культури Марківської РДА Богдашка Олександр Іванович.

Порядок денний:

1. Доповідь «Робота бібліотек Марківської ЦБС за I квартал 2014 року» – директор Марківської ЦБС Пономарьова Р.М.

2. «Організація якісних е - послуг у бібліотеці: сучасні формати та перспективи» - доповідь учасників обласного семінару – тренінгу провідного бібліографа Клименко Н.М., редактора відділу комплектування та обробки літератури Овчаренко В.С.)

3. Інформація «Про внесення змін до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 30 вересня 2009 року №1073 «Про підвищення заробітної плати працівникам бібліотек» – директор ЦБС Пономарьова Р.М.

4. Основні завдання бібліотек на II квартал 2014 року – методист ЦБ Котєльнікова Н.Г.

5. Різне.

Директор ЦБС Пономарьова Р.М. проаналізувала роботу бібліотек системи за I квартал 2014 року. Основні показники за квартал в основному виконані, за виключенням книговидачі ( - 2000), користувачів обслуговано 3268 (за планом – 3000), відвідування склали 12563 ( при плані – 10000). До бібліотек району надійшло 376 примірників на суму 14575 грн., передплачено 35 періодичних видань на суму 1975 грн. (спонсори). Бібліотечні працівники району відіграють значну соціальну роль у своїх громадах, беруть активну участь в усіх культурних подіях та заходах району і на території своїх сільських рад, працюють у співдружності зі своїми партнерами, з громадськими організаціями. Згідно планів роботи працюють Інтернет – центри, клуби за інтересами ( в ЦБ, ф. №6, ф. № 18), виконуються завдання районного бібліотечного проекту «Мій чудовий рідний край». Центральна бібліотека та більшість бібліотек району займалися рекламою своїх послуг. Постійно готується інформація та висвітлюється робота бібліотек на сайті Марківської РДА, сайті Марківської центральної бібліотеки, на сторінках в соціальних мережах, друкується на сторінках місцевої газети «Радянське слово» та звучить на радіо.

Фінансування бібліотечної системи на квартал склало 132 328 грн., із них витрачено на заробітну плату – 89706.

Заслухавши доповідь директора, слово взяв голова Марківської РДА Чернік В., який нещодавно очолив район. Він наголосив, що ознайомився з роботою бібліотечної системи і утвердився, що бібліотекарі кваліфіковані спеціалісти, віддані своїй справі і, незважаючи на нелегке фінансове становище, продовжують працювати на високому рівні. Подякував співробітників центральної бібліотеки за співпрацю з територіальним центром соціального захисту населення, зокрема зі слухачами університету III покоління, з якими він зустрівся недавно і почув слова подяки за курси комп’ютерної грамотності для пенсіонерів та організацію їх дозвілля. Віктор Олександрович усвідомлює, що фінансування недостатнє, але, в зв’язку зі складним економічним і політичним становищем, поки що немає змоги щось змінити. Пообіцяв, що бібліотеки будуть в полі його уваги.

Працівники центральної бібліотеки - провідний бібліограф Клименко Наталія та редактор ВК та О Овчаренко Віталія побували на 2 –о денному семінарі «Організація якісних е - послуг у бібліотеці: сучасні формати та перспективи» в Луганській обласній універсальній науковій бібліотеці імені Горького. Під час наради вони ознайомили бібліотекарів з тезами виступів директора ЛОУНБ Риб’янцевої І. П., заступника директора ЛОУНБ з наукової роботи Соцкова О.В. «Бібліотечні послуги: сучасний формат», заступника директора з автоматизації Моісеєвої С.А. «Бібліотека після завершення програми «Бібліоміст». Головна тема семінару – впровадження різноманітних електронних послуг в роботу бібліотек мережі, самоосвіта бібліотекарів і подальше перетворення бібліотек в центри спілкування і інформації.

Методист ЦБ Котєльнікова Наталія зупинилася на основних завданнях бібліотек в II кварталі 2014 року, зокрема, відзначення Дня Перемоги, Дня матері, Міжнародного дня захисту дітей, участь у обласному конкурсі «Мова – багатство моє», необхідність активізувати випуск рекламних листівок, розповсюдження їх в організаціях та установах Марківщини, тощо.

Інформацію підготувала методист Котєльнікова Н.Г.