Година пам’яті «Вклонімося великим тим рокам…»

2014-05-07

/Files/images/07052014/P5073003.JPG

9 травня по всій Україні вкриваються весняними квітами і величні пам’ятники , і скромні обеліски. Це означає, що пам’ять народна жива, що подвиг загиблих – незабутній. Свято Перемоги – це свято зі сльозами на очах, свято радісне і гірке. Радісне, бо принесло на нашу землю мир, гірке, бо ціна цієї радості – життя мільйонів наших співвітчизників.

Жителі Марківщини із зброєю в руках захищали честь і незалежність Батьківщини в роки війни. Мужньо билися з ворогом на різних фронтах, у різних родах військ на суші, в небі і на морі. За ратні подвиги марківчани були нагороджені бойовими орденами і медалями. Єременко Андрій Іванович, Кліщов Іван Іванович, Задорожній Іван Тимофійович та Павлюченко Олександр Петрович удостоєні звання Героїв Радянського Союзу.

Сьогодні ми шануємо всіх живих ветеранів війни, і тих, хто пережив її, в кого й досі болять рани. Схиляємо голови перед світлою пам’яттю загиблих воїнів і даємо слово зберігати і передавати з покоління в покоління любов до своєї Батьківщини і народу. Годину пам’яті, присвячену річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні, провели для старшокласників Марківської гімназії працівники центральної бібліотеки спільно з завідуючою Народним музеєм історії Марківського району. Юнаки та дівчата познайомилися з презентацією «Герої Марківщини», подивилися музичні кліпи, створені на пісні Великої Вітчизняної війни, відеоролик «Чекай на мене», прослухали історію Братської могили червоних комісарів і радянських воїнів та відвідали музей, де познайомилися з експозицією, присвяченою Другій світовій війні, зокрема, визволенню Марківщини від німецьких окупантів.