• Ви знаходитесь тут:

• До 200-річчя від дня народження Т.Г. Шевченка

/Files/images/10logo.jpg В центральній бібліотеці 5 березня пройшов день вшанування Тараса Шевченка «У кожній душі Кобзаря живе могутня Україна». Захід організовано та проведено завдяки плідній співпраці працівників центральної бібліотеки та педагогічного і учнівського колективів Марківського аграрного ліцею. Присутні не просто вшанували пам’ять геніального поета, а й відчули його не вмируще слово серцем. Бібліотекар Олена Височинрозповіла учням про видатного Кобзаря, детальніше зупинилася на деяких маловідомих епізодах його біографії. Було наголошено, що поезію Великого Кобзаря співають, втілюють в живописі і скульптурі, відтворюють на екрані і на сцені та, насамперед, його читають.

В цей день були зачитані Шевченківські твори членами гуртка художнього читання аграрного ліцею Гасієвим Сергієм, Камельчуком Владиславом, Коротун Альбіною та Диндою Олександром.

У 1961 році була прийнята постанова про Національну премію України імені Тараса Шевченка за вагомий внесок в розвиток культури та мистецтва. Бібліотекар Галина Озерна ознайомила присутніх з Луганським лауреатом Шевченківської премії в галузі літератури - Василем Голобородько (за збірки «Ікар на метеликових крилах»(1992) та «Калина об Різдві» (1994) і лауреатом в галузі мистецтва - Іваном Чумаком (за меморіал «Україна визволителям» в смт. Міловому (1973).

Заглибитись в духовну спадщину Великого Кобзаря, відчути його невмируще слово, актуальність творчості і в наші дні допомагає нашим користувачам книжкова виставка «Великий Кобзарь».